Akademia nauki – kursy dla dzieci i młodzieży

Akademia nauki w Olsztynie od 2003 r. prowadzi zajęcia poprawiające jakość uczenia się dzieci, ale również dorosłych. Jest to niepubliczna placówka oświatowa, która działa pod nadzorem Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Efektywna nauka jest celem Akademii, a cel ten realizowany jest poprzez zajęcia z certyfikowanymi trenerami, efektywnej nauki, robotyki, programowania, Lego i eksperymentów naukowych. Tylko doświadczeni pedagodzy są zatrudniani w Akademii, po to aby jakość nauczania przekuwana była w efekty. Ciągle rozwijająca się oferta szkoleniowa pozwala zaspakajać oczekiwania klientów. Dzieci mają np. organizowane półkolonie, kursy przygotowujące do szkoły czy przedszkola, a także wyjeżdżają na obozy. Oferta jest bardzo różnorodna.

Na jakie zajęcia mogą się zapisać dzieci w Akademii?

W Akademii nauki w Olsztynie zajęcia dla dzieci są podzielone na grupy wiekowe:

  • dla 4-7 latków,
  • dla klas 1-4,
  • dla klas 5-8, 
  • kursy dla młodzieży, a także:
  • urodziny dla dzieci, 
  • robotyka i programowanie.

Dla najmłodszej grupy wiekowej rodzice mogą wybrać naukę czytania i rozwój intelektu, odkrywanie potencjału 4-o latka, w formie gier i zabaw w grupie rówieśników. Dla uczniów klas 1-4 Akademia proponuje kursy nauki czytania, wzmocnienie pamięci i koncentracji oraz odkrywanie zasobów wewnętrznych czytających uczniów. Akademia nauki opinie ceni sobie szczególnie, dlatego zachęca rodziców do dzielenia się swoimi sugestiami odnoście zajęć.

Starsi uczniowie chętnie korzystają z oferty kursów szybkiego czytania i zapamiętywania, a także rozwoju kompetencji. Mogą skorzystać z różnych narzędzi umożliwiających pomoc w wyborze przyszłego zawodu, wyboru szkoły czy studiów. 

Uzupełnieniem zajęć dla poszczególnych grup wiekowych jest nauka programowania, prezentacji danych i myślenie obliczeniowe dla 7-9 latków oraz 9-11 latków. 

Dlaczego warto wspierać rozwój dzieci zajęciami w Akademii nauki?

Współczesna szkoła niestety nie różni się zbytnio od szkoły w czasach PRL-u. Od momentu wprowadzenia takiego modelu nauczania metody nadal nie uległy transformacji. Dzieci nie są uczone jak się uczyć. Mają do opanowania zakres materiału, nauczyciel ma program do zrealizowania, ale nikogo nie interesuje jak efektywnie wykorzystać potecjał dziecka. Ponadto każde dzieko jest inne i ma różne tempo przyswajania wiedzy. Warto więc inwestować w rozwój każdego dodatkowo.

Akademia nauki opinie ma same potwierdzające skuteczność metod stosowanych na kursach. Znacznie poprawie się dzięki nim nauka dzieci w szkole, a tym samym dowartościowanie i poczucie własnej wartości uczniów. Dziecko, które widzi postępy i łatwiej przyswaja wiedzę staje się pewniejsze siebie, ale też chetniej sięga po dodatkową wiedzę, gdyż łatwiej przychodzi mu jej przyswajanie.  W Akademii nauki opinie potwierdzają korzyści z z uczestniczenia w kursach.